Lokum Rose & Lemon 200 g

Lokum Rose a Lemon – sú mäkké kocky tureckej špeciality s citrónovou a ružovou príchuťou. Kocky citrónového lokumu majú žltú farbu a kocky s kvetinovou príchuťou majú ružovú farbu. Je to cukrovinka ideálna na namáčanie v čokoláde.

3,50 €

(17,50 € za kg)

S DPH
Množstvo
Skladom

Lokum Rose & Lemon – sú mäkké kocky tureckej špeciality s citrónovou a ružovou príchuťou. Kocky citrónového lokumu majú žltú farbu a kocky s kvetinovou príchuťou majú ružovú farbu. Je to cukrovinka ideálna na namáčanie v čokoláde.

Prvé recepty na túto tradičnú tureckú dobrotu pochádzajú z Anatólie z 15. storočia. Postupne sa lokum rozširoval mimo hraníc Osmanskej ríše. Okrem Balkánu je lokum veľmi obľúbenou cukrovinkou v anglicky hovoriacich krajinách. Lokum sa vyrába v mnohých rôznych príchutiach. Môže obsahovať aj nasekané kúsky rôznych druhov orechov, datle a pod.

Konzistenciou lokum pripomína marshmallow alebo želé, krásne sa nabodáva na napichovadlo a s čokoládou výborne chutí.

Výrobca: Kingsway

Krajina pôvodu: Anglicko

Vážené balenie: 200 gramov

Zloženie: cukor, voda, kukuričný škrob, olej citrónový, regulátor kyslosti: vínan draselný, prírodná ružové aróma, ovocné koncentráty. Stopové množstvo: arašidy, orechy, sezam

Výživové údaje na 100 g: energetická hodnota 1464 kJ (344 kcal); tuky 0,1 g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0,1 g); sacharidy 85,8 g (z toho cukry 78,6 g); bielkoviny 0,1 g; soľ 0,1 g.

380